CE İŞARETİ

CE İşareti üzerine iliştirildiği ürünün insan, hayvan ve çevre açısından sağlıklı ve güvenli olduğunu gösteren Avrupa Birliği’nin Yeni Yaklaşım Direktiflerine uygunluk işaretidir. Şu an sayısı 25’i bulan Yeni Yaklaşım Direktiflerinden biri veya bir kaçı kapsamına giren bir ürünün CE İşareti taşımadan AB pazarına girebilmesi mümkün değildir.

MAKİNE GÜVENLİK TESTLERİ

IEC 60204-1 (LVD testi) standardı, makinaların elektriksel donanımlarının yeterli güvenliği sağlaması amacıyla oluşturulan bir standarttır.

LVD (2014/35/EU) ALÇAK GERİLİM TESTLERİ

CE Belgesi konusunda SRS Alçak Gerilim Direktifi(LVD) çerçevesinde birçok elektrik ve elektronik ürün için CE belgesi süreçlerinde test hizmeti sunabilir.

AYDINLATMA ARMATÜRLERİ TESTLERİ

Eğer aydınlatma ürünleri pazarında iseniz, ürünlerinizin güvenlik ve performans konusunda en bilinen standartların (TS EN 60598) gerekliliklerinin testlerini yapabilecek tesislere sahibiz.

EV VE BENZERİ YERLERDE KULLANILAN ELEKTRİKLİ CİHAZLAR TESTLERİ

TS EN / IEC 60335-1 Standardı, Hayatımızın her alanında kullanmış olduğumuz elektrikli cihazlar güvenlik açısından kritik önem taşımaktadırlar.

YANGIN TEHLİKESİ TESTLERİ

TS EN/IEC 60695 standart serileri kapsamında hammadde veya yarı mamul malzemelerin yangın tehlikesi deneyleri gerçekleştirilir.

IP TESTLERİ

IEC 60529 kapsamında koruma derecesinin doğrulanması için yapılan testler, laboratuvarımız bünyesinde IP 68 seviyesine kadar gerçekleştirilmektedir.